tel: 515 051 797 biuro@e-lazur.pl  godziny otwarcia: 10-17 od pon -pt

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe wykonujemy w 3 różnych systemach, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni produkt, który spełni wymagania.

MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych.

Standardowy pakiet szybowy w systemie MB-45 posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła U=1,0. Proces produkcyjny pozwala także na indywidualny dobór innego pakietu szybowego, aby stanowił on jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, dokuczliwym hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem.

Zastosowanie profili aluminiowych pozwala na wybór dowolnego koloru stolarki spośród palety kolorów RAL.

MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających dobrej izolacji termicznej oraz izolacji akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych. Ponadto stosując ten system uzyskujemy wysoką sztywność i statykę okien oraz drzwi.
Profile MB 70 mają budowę trójkomorową zawierającą przekładkę tworzywową. Zapewnia ona podwyższone parametry termiczne. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 70 mm (ościeżnica), 79 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 70 mm i 70 mm. Taka budowa kształtowników skrzydła i ościeżnicy daje efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Ślusarka wykonana w oparciu o system MB 70 pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.

System daje nam możliwość zastosowania zestawów szybowych o grubości od 21 mm do 57 mm w skrzydłach okien oraz od 12 mm do 48 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi. Tak szeroki zakres grubości wypełnień gwarantuje możliwość stosowania wszystkich typowych i niestandardowych pakietów szybowych. Duży wybór kolorów w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie coraz to innych potrzeb najbardziej wymagających klientów. Powłoki kolorystyczne wykonywane są metodą lakierowania proszkowego.

Konstrukcja systemu aluminiowego z przekładką termiczną MB-70 HI jest oparta na sprawdzonych, rozbudowanych i cenionych systemach bazowych MB-70.

Izolacyjność termiczna ram tych systemów jest znacznie większa niż izolacyjność ram systemów bazowych. Podwyższenie izolacji termicznej uzyskuje się poprzez umieszczenie w centralnej, izolacyjnej komorze, powstałej przez połączenie przekładkami termicznymi profili aluminiowych, specjalnych wkładów izolacyjnych. Wkłady te dzięki niskiej wartości współczynnika przewodzenia ciepła obniżają przepływ ciepła przez tą komorę. Centralne położenie wkładów ogranicza również konwekcję i promieniowanie termiczne.

Dla konstrukcji systemu MB-70 HI współczynnik Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,11 do 2,3 W/m2K.
Okna i drzwi systemu MB-70 HI podobnie jak w przypadku systemu bazowego mogą być wykorzystywane  zarówno w zabudowie indywidualnej, jak i w fasadach aluminiowych.

Okna z aluminium MB 86SI.  Energooszczędny system aluminiowy z podwyższoną izolacyjnością termiczną, doskonale nadający się  do wykorzystania w nowoczesnych proktach domów.

System 86SI posiada trójkomorową budowę o głębokości zabudowy ramy 77mm i skrzydła 86mm, z przegrodą termiczną wykonaną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym i zastosowaniu dodatkowej komory z przekładką termiczną. System pozwala na zastosowanie pakietów szybowych o grubości do 65mm, co przekłada się na pakiety o współczynniku przenikania ciepła od Ug 1,0 do 0,3.

Okna z profili MB 86SI charakteryzują się doskonałą statyką, podwyższonymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej. Te cechy w połączeniu z trwałą powłoką lakierniczą pozwalają na długie i bezproblemowe użytkowanie.