tel: 515 051 797 biuro@e-lazur.pl  godziny otwarcia: 10-17 od pon -pt

Okna

Okna

Okna IGLO LIGHT

 • Super User
 • Kategoria: Okna
 • Odsłony: 522

Okna IGLO LIGHT firmy DRUTEX to nowoczesny design, duża ilość wpadającego przez nie światła dziennego dzięki innowacyjnym kształtom profili, oraz świetne parametry izolacyjności termicznej i akustycznej.

Czytaj więcej

Szyby

 • Super User
 • Kategoria: Okna
 • Odsłony: 1018

Oferujemy Państwu okna zawierające, zależnie od potrzeb, różnego rodzaju pakiety szybowe niemieckiej firmy GUARDIAN FLACHGLAS GmbH.

Dzięki szybom z termofloatem o współczynniku U=1,0 W/m2K, straty ciepła redukowane są nawet do 80% w stosunku do szyb zwykłych.

Szkło odgrywa szczególnie ważną rolę w oknie. Dzięki nowoczesnym powłokom z jednej strony zapewnia uzyskanie doskonałego współczynnika przenikania ciepła U, 
z drugiej zaś strony redukuje przepuszczalność energii słonecznej. Szkło niskoemisyjne stosowane w naszych oknach charakteryzuje się znaczną transmisją energii, co umożliwia jej naturalne pozyskiwanie dla pozytywnego bilansu energetycznego budynku. Uzyskuje się to dzięki ultracienkim, jednak wysokoefektywnym powłokom z metali szlachetnych, które w szybie zespolonej znajdują się od strony przestrzeni międzyszybowej. Oznacza to, że światło i promieniowanie słoneczne przedostają się do wewnątrz pomieszczeń bez większych przeszkód, podczas gdy energia cieplna zatrzymywana jest wewnątrz budynku. 

Oferowany przez firmę asortyment szkła obejmuje szkło budowlane typu:

 • float,
 • termofloat,
 • kolorfloat (barwione na niebiesko, zielono lub brązowo)
 • multifloat (bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne),
 • reflektofloat,
 • ornament
 • hartowane
 • Priva-lite - nowoczesne szkło potrafiące zmienić swoją przezierność pod wpływem impulsu elektrycznego.

Tak duży wybór szkła pozwala na wyprodukowanie szyb zespolonych dostosowanych do wszelkich wymogów Klientów.

W systemach okien IGLO 5  w standardzie oferujemy pakiety szybowe zawierające szybę ComfortTherm Premium o współczynniku przenikalności ciepła U=1,0 według normy EN-674, zbudowaną na bazie szkła Guardian ClimaGuard™ Premium.

Oferowane szkło posiada świadectwa kwalifikacyjne wydane przez Instytut Szkła i Ceramiki.

Szyby w połączeniu ze stosowaną ciepłą ramką Swisspacer zmniejszają utratę ciepła w stosunku do tradycyjnych ramek aluminiowych.

Nowością jest Swisspacer Ulimate, najcieplejsza obecnie na rynku ramka międzyszybowa, poprawiająca współczynnik przenikania dla całego okna Uw nawet o 12%.

Okna PCV IGLO 5

 • Super User
 • Kategoria: Okna
 • Odsłony: 923

Okna PCV IGLO 5 to pięciokomorowy system o głębokości ramy 70mm z uszczelnieniem zewnętrznym.

Ciepły profil IGLO 5 jest systemem zaprojektowanym przez firmę DRUTEX S.A. stworzonym dla Klientów ceniących sobie estetykę i nowoczesność. Pięciokomorowa budowa profilu z dwustopniowym uszczelnieniem szyb oraz ramy zapewnia świetną izolację termiczną. Okna PCV IGLO5 oferowane są w różnych kształtach, a zaokrąglone linie profilu odpowiadają najnowszym trendom na rynku stolarki okiennej PCV. Seria okien IGLO kreuje możliwość oferowania Klientom okien spełniających wszelkie wymogi funkcjonalne, a jednocześnie odzwierciedlających najwyższą jakość i estetykę. System jest dostępny w wersji półzlicowanej o głębokości ramy 70mm i skrzydła 80mm.

W standardzie okna IGLO 5 wyposażone są w dwa zaczepy antywyważeniowe (funkcje R i RU), podnośnik skrzydła (funkcje R i RU), blokadę niewłaściwej obsługi klamki, mikrowentylację (funkcja RU), wypełnienie rowka okuciowego ułatwiające zachowanie okna w czystości, listwę podokienną na całej szerokości okna, klamkę metalową oraz okucia firmy MACO, pozwalające na regulację skrzydła względem ramy w każdej płaszczyźnie wraz z regulowanym dociskiem uszczelki.

Możliwe jest skonfigurowanie okna wg indywidualnych potrzeb klienta.

Zalety profilu IGLO 5:

 • elegancki design zapewniony dzięki zaokrąglonym profilom GL System
 • pięciokomorowa budowa profilu pozwala na uzyskanie wysokich parametrów izolacyjności termicznej oraz doskonałej stabilności: dzięki układowi komór wewnątrzprofilowych, uszczelek oraz użyciu szyb termoizolacyjnych, dają możliwość znacznego zredukowania strat energii cieplnej oraz  kosztów ogrzewania
 • estetyczna i niewidoczna uszczelka przyszybowa
 • możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych o wymiarach do 36 mm
 • 13 mm odległość od krawędzi ramy do osi wrębu okuciowego zapewnia optymalne zabezpieczenie przed włamaniem
 • specyficzny kształt oraz osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach zapewnia optymalną izolację oraz długotrwałe użytkowanie
 • wzmocnienia stalowe w ramie i skrzydle zapewniają idealną sztywność, co odgrywa istotną rolę  przy dużych konstrukcjach
 • bogata kolorystka dostępna w gamie 29 folii Renolit.
 • doskonałe właściwości termoizolacyjne

System IGLO 5 pozwala na rozbudowę okna o elementy dodatkowe, wg życzeń Klienta. Niektóre z nich to: szyby antywłamaniowe P4, szyby bezpieczne P1, szeroka gama szyb ornamentowych i barwionych, okucia antywyważeniowe, nawiewniki, szprosy ozdobne i konstrukcyjne i wiele innych. Nowością jest możliwa do zastosowania szyba Priva-lite.

Aby zagwarantować Państwu bezusterkowe użytkowanie okien przez długie lata, wykonujemy usługę kompletnego i fachowego pomiaru oraz montażu, który w znaczący sposób przyczynia się do uzyskania maksymalnych korzyści i zadowolenia z wyboru naszych okien.

 

Okna PCV IGLO 5 Classic

 • Super User
 • Kategoria: Okna
 • Odsłony: 920

Okna PVC IGLO 5 CLASSIC to pięciokomorowy system o szerokości 70 mm z uszczelnieniem zewnętrznym.

Profil IGLO 5 CLASSIC jest systemem zaprojektowanym przez DRUTEX S.A. stworzonym dla Klientów ceniących sobie estetykę i nowoczesność. Kombinacja wysokiego stopnia izolacji termicznej, akustyczności oraz niezawodnej funkcjonalności okna PVC czyni profil synonimem nowoczesnej technologii oraz elegancji. Profil IGLO 5 CLASSIC pozwala na wykonanie oraz prawidłowe działanie okien o przeróżnych kształtach. Okna PVC IGLO5 Classic kreuje możliwość oferowania Klientom okien spełniających wszelkie wymogi funkcjonalne, a jednocześnie odzwierciedlających najwyższą jakość i estetykę.

W standardzie okna IGLO 5 Classic wyposażone są w dwa zaczepy antywyważeniowe (funkcje R i RU), podnośnik skrzydła (funkcje R i RU), blokadę niewłaściwej obsługi klamki, mikrowentylację (funkcja RU), wypełnienie rowka okuciowego ułatwiające zachowanie okna w czystości, listwę podokienną na całej szerokości okna, klamkę metalową oraz okucia firmy MACO pozwalające na regulację skrzydła względem ramy w każdej płaszczyźnie wraz z regulowanym dociskiem uszczelki.

Możliwe jest skonfigurowanie okna wg indywidualnych potrzeb klienta.

Zalety profilu IGLO 5 Classic:

 • pięciokomorowa budowa profilu pozwala na uzyskanie wysokich parametrów izolacyjności termicznej oraz doskonałej stabilności: dzięki układowi komór wewnątrzprofilowych, uszczelek oraz użyciu szyb termoizolacyjnych, dają możliwość znacznego zredukowania strat energii cieplnej oraz  kosztów ogrzewania
 • estetyczna i niewidoczna uszczelka przyszybowa
  możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych o wymiarach do 36 mm
 • 13 mm odległość osi wrębu okuciowego zapewnia optymalne zabezpieczenie przed włamaniem
  specyficzny kształt oraz osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach zapewnia optymalną izolację oraz długotrwałe użytkowanie
 • wzmocnienia stalowe w ramie i skrzydle podwyższają sztywność, co odgrywa istotną rolę  przy dużych konstrukcjach
 • bogata kolorystka dostępna w gamie 29 folii Renolit.
 • doskonałe właściwości termoizolacyjne

System IGLO 5 pozwala na rozbudowę okna o elementy dodatkowe, wg życzeń Klienta. Niektóre z nich to: szyby antywłamaniowe P4, szyby bezpieczne P1, szeroka gama szyb ornamentowych i barwionych, okucia antywyważeniowe, nawiewniki, szprosy ozdobne i konstrukcyjne i wiele innych. Nowością jest możliwa do zastosowania szyba Priva-lite.*

Aby zagwarantować Państwu bezusterkowe użytkowanie okien przez długie lata, wykonujemy usługę kompletnego i fachowego pomiaru oraz montażu, który w znaczący sposób przyczynia się do uzyskania maksymalnych korzyści i zadowolenia z wyboru naszych okien.

 

Okna IGLO ENERGY Classic

 • Super User
 • Kategoria: Okna
 • Odsłony: 1882

Nowe okno IGLO ENERGY Classic to autorski produkt DRUTEX S.A. zaprojektowany, by dostarczać klientom satysfakcji z użytkowania nowoczesnego produktu, będącego wyrazem zaawansowanej myśli technologicznej i restrykcyjnych wymagań rynku. IGLO ENERGY Classic to produkt o najniższym współczynniku przenikania ciepła na rynku. To absolutny rekord w zakresie energooszczędnych okien potwierdzający doskonałe właściwości izolacyjne.

Okno posiada innowacyjny system uszczelnienia, dostępny wyłącznie w ofercie DRUTEX S.A., będący gwarancją najlepszych parametrów pod względem energooszczędności. Jest to pierwsze rozwiązanie na świecie wykorzystujące uszczelkę centralną ze spienionego EPDM. Uszczelka ta podnosi nie tylko izolacyjność termiczną, ale też w znacznym stopniu akustyczną. IGLO ENERGY Classic to inwestycja w ponadprzeciętną jakość i najwyższy stopień energooszczędności. To okno, które pozwala zatrzymać ciepło w każdym domu, niezależnie od warunków atmosferycznych.

W standardzie okna IGLO ENERGY Classic wyposażone są w dwa zaczepy antywyważeniowe (funkcje R i RU), podnośnik skrzydła (funkcje R i RU), blokadę niewłaściwej obsługi klamki, mikrowentylację (funkcja RU), wypełnienie rowka okuciowego ułatwiające zachowanie okna w czystości, ciepłą listwę podokienną wyposażoną w uszczelkę na całej szerokości okna, klamkę metalową "design Energy" oraz austryjackie okucia MACO pozwalające na regulację skrzydła względem ramy w każdej płaszczyźnie wraz z regulowanym dociskiem uszczelki.

Ponadto możliwe jest skonfigurowanie okna wg indywidualnych potrzeb klienta.

Szczegóły techniczne:

 • Ponadczasowy design, doskonałe walory estetyczne, funkcjonalność na najwyższym poziomie i przede wszystkim innowacyjne rozwiązania w zakresie energooszczędności to elementy, które powodują, że okno IGLO ENERGY Classic wyznacza trendy na światowym rynku stolarki.
 • IGLO ENERGY Classic to 7-komorowy system profili GL SYSTEM o głębokości zabudowy 82 mm  i zaokrąglonym na zewnątrz kształcie nadającym jemu bardziej elegancki i wysublimowany design. 
 • Okno wyróżnia się doskonałymi parametrami pod względem  termoizolacyjności i jest doskonałym rozwiązaniem dla budynków energooszczędnych i pasywnych.
 • Wzmocnienia stalowe lub z włókna szklanego w ramie i skrzydle zapewniają sztywność i statyczność okna jak również odporność na odkształcenia.
 • Doskonały współczynnik izolacyjności akustycznej  Rw= 32-35 dB
 • Możliwość zastosowania dźwiękochłonnych pakietów szybowych do 50 dB powoduje, że IGLO ENERGY świetnie sprawdza się jako izolator od hałasu zewnętrznego.
 • Innowacyjność i unikatowość związana z nowoczesnym sposobem uszczelnienia. IGLO ENERGY Classic wyposażone jest w trzy uszczelki. Poza uszczelkami EPDM na zewnątrz i wewnątrz profilu zastosowano dodatkowo centralną uszczelkę wykonaną ze spienionego EPDM, które gwarantuje niższy współczynnik przenikania ciepła i zapewnia doskonałe parametry w zakresie wodoszczelności i przepuszczalności powietrza. Nowa uszczelka, dostępna wyłącznie w ofercie DRUTEX, została objęta zgłoszeniem patentowym i jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie.
 • Lekkie pakiety szybowe o doskonałych współczynnikach przenikalności termicznej, umożliwiające wykonywanie najróżniejszych kompozycji okiennych
 • Najnowocześniejsze na rynku okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi   i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie) zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa i stanowią doskonałą ochronę przed włamaniem.   
 • Bogata kolorystka dostępna w gamie 29 folii Renolit.
 • Eleganckie aluminiowe klamki o opływowym kształcie idealnie podkreślają nowoczesny design profilu
 • Piękno i estetyka. Kombinacja zaawansowanych, energooszczędnych rozwiązań funkcjonalnych z wyjątkową elegancką stylistyką. To nowy produkt dla klientów wymagających i poszukujących NAJLEPSZYCH OKIEN.

System IGLO ENERGY pozwala na rozbudowę okna o elementy dodatkowe, wg życzeń Klienta. Niektóre z nich to: szyby antywłamaniowe P4, szyby bezpieczne P1, szeroka gama szyb ornamentowych i barwionych, okucia antywyważeniowe, nawiewniki, szprosy ozdobne i konstrukcyjne i wiele innych. Nowością jest możliwa do zastosowania szyba Priva-lite.

Aby zagwarantować Państwu bezusterkowe użytkowanie okien przez długie lata, wykonujemy usługę kompletnego i fachowego pomiaru oraz montażu, który w znaczący sposób przyczynia się do uzyskania maksymalnych korzyści i zadowolenia z wyboru naszych okien.