tel: 515 051 797 biuro@e-lazur.pl  godziny otwarcia: 10-17 od pon -pt

Jak wybrać okna na miarę potrzeb?

Zawsze mamy ten sam dylemat : jak i co wybrać tak aby okna spełniły nasze potrzeby? 

Oczywiste jest, że chcielibyśmy mieć najlepsze okna, ale również w dobrej cenie. Chcielibyśmy, żeby było energooszczędnie, bezpiecznie, cicho, a przy tym komfortowo i estetycznie.

Jak wybrać, żeby nie zwariować? Wybrać okna dopasowane do Naszych potrzeb ! Dziś wybór okien jest bardzo trudny, począwszy od koloru po technologię. Dlatego warto dobrze określić swoje wymagania i podjąć mądrą decyzję.

W dzisiejszym artykule z serii, którą dla Państwa przygotowaliśmy, chcielibyśmy omówić dobór okien na podstawie przeznaczenia budynku czyli w fazie projektowania domu czy planowania remontu mieszkania.

Z doświadczenia wiemy jak często wizyta w profesjonalnym salonie sprzedaży okien weryfikuje nasze wyobrażenia o oknach. Klienci przynosząc projekt i analizując go z doradcami technicznymi, często dowiadują się, że niektóre elementy stolarki mogą okazać się niewykonalne lub ich wykonanie znacznie przekracza planowane koszty inwestycji. Dlatego warto już na tym etapie konsultować projekty z wykonawcami stolarki, ponieważ zmiany w tej fazie budowy będą nas kosztować dużo mniej, przede wszystkim nerwów. Ważne też aby porównać możliwości technologiczne producentów, ponieważ może się okazać, że to co niewykonalne u jednego, jest dostępne u innego producenta.

Handlowcy w dobrych salonach ze stolarką okienną doradzą Państwu również wybór materiału czy profilu okiennego, który najlepiej sprawdzi się przy założeniach danego projektu: dom energooszczędny, domek letniskowy, dom z częścią na użytek firmy, mieszkanie w bloku, wymiana okien w domu jednorodzinnym czy kamienicy, itp.

Tak naprawdę każdy z przedstawionych typów inwestycji może wymagać zastosowania innych rozwiązań zarówno w zakresie enrgooszczędności, trwałości i estetyki. Prosty przykład: do nieocieplonego domku na działce, który jest używany od kwietnia do września nie ma potrzeby montowania rozwiązań identycznych jak w domach wielosezonowych. Zamiast tego można zainwestować w zabezpieczenia typu antywłamaniowego. Do sklepu, w którym drzwi wejściowe pracują non stop nie założymy drzwi z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne. Przykłady można by wymieniać bez końca!

Podsumowując, warto już na etapie planowania budowy domu czy remontu skonsultować się z punktem handlowym, w którym rzetelny sprzedawca doradzi mądrze, a nie sprawi, że w końcowym rozrachunku przepłacimy i będziemy niezadowoleni z zakupu, który nie spełnił naszych oczekiwań.