tel: 515 051 797 biuro@e-lazur.pl  godziny otwarcia: 10-17 od pon -pt

Dodatki i gadżety do okien

dodatki do okien

Każda dziedzina ma swoje nowe trendy oraz pojawiające się swoiste gadżety. Bardzo myli się ten kto uważa, że stolarka okienna czy drzwiowa jest tego pozbawiona!

Dziś przedstawimy kilka propozycji wartych uwagi i naszych środków:

  • Ramka dystansowa Swisspacer – dla „wyjadaczy” żadna nowość, aczkolwiek nie wiele firm ma ją w standardowym wyposażeniu. Tzw ciepła ramka tworzywowa oddzielająca szyby, nie tylko podnosi wartość współczynnika przenikania ciepła Uw, ale również zapobiega powstawaniu mostków termicznych, co w praktyce ogranicza wykraplanie wody na powierzchni szyby.

    Jest to dodatek za nie dużą dopłatą, niewątpliwie warto o niego zapytać !

  • Niewidoczne okucia – okucia okienne umieszczone wewnątrz ram zdecydowanie wpływają na estetykę okna! Ramy pozbawione zasłonek czy zaślepek będą wspaniale dopełniać się z ozdobną klamką.

  • Szkło Bioclean – szkło samoczyszczące, na powierzchni którego promieniowanie UV rozbija cząstki brudu, a woda je spłukuje. W tej chwili stosowane przede wszystkim w biurowcach, ale czemu by nie wykorzystać jego właściwości w trudno dostępnych oknach? Luksus i komfort gwarantowany !

  • Zamykacz naświetli – od dawna użytkowany w budownictwie użyteczności publicznej czy przemysłowym, zapomniany i niedoceniany w domach. Ramię zamykacza o długości nawet kilku metrów pozwoli obsługiwać z poziomu podłogi okna umieszczone na większych wysokościach.

  • Przeszklenia bram garażowych – niedoświetlony garaż to nie jest problem ! Możemy umieścić w bramie segmentowej okienka różnego typu, kształtu i o różnych właściwościach, lub zmienić standardowy pakiet na cały przeszklony.

  • Systemy sterowania – zdecydowanie jest to temat na osobny artykuł ! Aczkolwiek można zafundować sobie chociaż cząstkę inteligentnego sterowania domem montując fotokomórki w bramie garażowej czy czujniki zmierzchowe w roletach zewnętrznych.

Warto zainteresować się dodatkami do ofert, które rzadko są proponowane, a mogą uczynić nasz dom bardziej komfortowym i oszczędnym! 

Szczegółowe informacje na temat przedstawionych propozycji dostępne są oczywiście w naszym biurze w Poznaniu